Spektaklis "Voratinklis"

2021 Spalio 25

#Teatras

🌑 Spalio 9 d. Menų spaustuvėje žiūrovai išvydo 2016 m. pirmą kartą pastatytą rež. Indrės Mickus debiutinį spektaklį, kuris su kiekviena aktorių karta įgyja vis naujų atspalvių ir stebina savo skaidrumu, subtilumu ir jautrumu.

Trumpos vaikų istorijos apie pirmą meilę, draugystę, išgyventą vienatvę ir ilgesį, apie patirtas patyčias ir išnaudojimą. Jie tiki, kovoja, atleidžia, pyksta, myli, susitaiko ir pasiaukoja…. Spektaklis analizuoja šiais laikais aktualias temas, į pirmą planą iškeldamas vaikų ir jaunimo vidinius jausmus bei mintis, kurie kasdienybėje dažnai būna nustumti į šalį.

Adrija Janickaitė (kairėje), Eimantė Ališauskaitė | INSITI foto archyvas

Režisierės ir aktorių nuoširdus ir atsakingas įsitraukimas į spektaklio kūrimo procesą atnešė ne tik itin prasmingų rezultatų Lietuvos jaunimo teatro scenoje, bet ir stipriai praturtino jaunųjų aktorių vaidybos įgūdžių bagažą, emocinį raštingumą ir minčių artikuliacijos gebėjimus. Vaidybos pamokų bei repeticijų metu gvildenamos kiekvieno žmogaus gyvenime aktualios temos pareikalavo didelio atsidavimo, tikėjimo ir ryžto stengiantis perteikti emocinį autentiškumą tiek iš režisierės, tiek iš mokinių, tačiau komanda džiaugiasi, jog procesas atnešė džiuginančių ir jaudinančių rezultatų bei sulaukė itin sėkmingo žiūrovų įvertinimo.

„Kiekvienas žodis spektaklyje yra ištariamas taip lyg jis būtų gyvas, o kiekviena kūno kalbos detalė ar pauzė dar labiau išryškina gvildenamų temų prasmę bei pačių vaikų išgyvenimus“ – mintimis dalijasi rež. Indrė Mickus.

Lakoniškas ir subtilus rekvizitų panaudojimas, vizualinių pauzių ir švarios scenografijos sprendimai žiūrovams leido pasinerti į intymią vidinę jausminę kelionę bei išryškino spektaklio pagrindinę mintį: dalinuosi su tavimi kaip jaučiuosi, nes tavo gyvenimas gali būti šviesesnis; priimu tave koks esi, nes visi mes galime keistis.

Vaidino INSITI Artistų Namų aktoriai: Deivė Mankauskaitė, Deimantė Jociūtė, Ignė Švaikauskaitė, Orinta Saulėnaitė, Titas Burneika, Ugnė Klybė, Ugnė Andziulytė, Gaja Mockevičiūtė, Eimantė Ališauskaitė, Adrija Janickaitė, Pijus Kaklauskas.

INSITI Artistų Namai – vaidyba vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Procesas, kuris atveria duris…

Nuotraukos

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >