Spektaklis "304-ta"

2021 Spalio 26

#Teatras

🥳 Spalio 10 d. Menų spaustuvėje visi buvę, esantys ir būsimi mokiniai galėjo išvysti nuotaikingą rež. Indrė Mickus (Pivoraitė) spektaklį „304-ta“, itin realistiškai bei komiškai perteikiantį mokykloje verdantį gyvenimą, kuriame kiekvienas turi savas problemas, lūkesčius bei nuomonę.

Į 304-tą klasę susirenka vaikai iš įvairiausių šeimų, su skirtingais įpročiais bei auklėjimo rezultatais, su kontrastuojančiais požiūriais į gyvenimą, bendraklasius ir mokytojus, su jaunatviško maišto polėkiu, noru įrodyti savo tiesas bei priešintis esamai sistemai. Dinamiškų scenų eigoje keliami klausimai kodėl reikia ir kodėl taip sunku mokytis; kodėl klasiokai vieni kitų nemėgsta arba kodėl sunku susirasti draugą; ką daryti, kad gautum ir kodėl turėtum gauti gerą pažymį; kodėl vieni mokytojai viską aiškina vienaip, kiti – kitaip; kas gi bus kai baigsi mokyklą; kokia mokyklos paskirtis aplamai. Spektaklio eigoje tiek iš mokytojo tiek iš mokinio pusės analizuojama, kuo mokykla yra naudinga ir kaip ji galėtų keistis bei tobulėti.

Rež. Indrė Mickus | INSITI foto archyvas

Spektaklis prasideda chaotiškai: mokiniai laksto iš vienos vietos į kitą, mėtosi popierinėmis gniūžtėmis, vieni kitus apkalbinėja, stumdosi, juokiasi, nekreipia dėmesio nei į vieną mokytojo ištartą žodį, pastabą, gyvena savo gyvenimus pagal savo taisykles. Visa personažų emocinė bei veiksminė linija vystosi it stiprėjantis viesulas, ir tik spektaklyje vyksiančių pamokų pertraukų metu tiek aktoriai tiek žiūrovai gali atsipūsti nuo kylančio triukšmo ir nesusikalbėjimo tiek tarpusavyje tiek su mokytoja. Režisūrinis sprendimas didžiuliais energetiniais šuoliais sukurti įtampą nevaldomo chaoso ir neišvengiamai artėjančios tvarkos užuomazgų išryškina pagrindinę spektaklio mintį, jog visų problemų sprendimas prasideda nuo klausymo, įsiklausymo ir pagarbaus dialogo.

Vaidino INSITI Artistų Namų aktoriai: Aistė Litvinaitė, Pijus Kaklauskas, Luknė Pėstininkaitė, Augustė Pavilonytė, Gracjana Liachovič, Elzė Vitkauskaitė, Ema Razbadauskaitė, Kamėja Samulionytė, Ieva Barbora Pagojūtė, Emilė Remeikytė, Izabelė Nedzveckaitė, Meda Ažukaitė, Emilie Geerdharry, Milda Vilkinytė, Patricija Motoraitė, Livija Kalinauskaitė.

INSITI Artistų Namai – vaidyba vaikams, jaunimui ir suaugusiems

Nuotraukos

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >