Sukurk blogą filmą!

2022 Sausio 09

#Kinas

🎬 Toks blogas, kad net geras… Atskira filmų kategorija, į kurią papuola net ir didelio biudžeto Holivudo režisierių darbai.

Blogi filmai – tai filmai, kurie mums atrodo juokingi, nelogiški, nesuprantami, nenuoseklūs ir visaip kitaip neatitinkantys įprastų kokybės standartų. Tačiau dažnai tokie filmai mums palieka kur kas stipresnį įspūdį nei tie, kurie yra sukurti profesionaliai, taisyklingai, gražiai, įprastai… Dažnai blogus filmus ar blogiausias jų scenas norime peržiūrėti dar ir dar sykį; netgi rekomenduojame juos draugams. Būna, jog blogi filmai susilaukia kur kas didesnio populiarumo už gerus!

Kaip pavyzdį būtų galima pateikti režisieriaus Tommy Wiseau filmą „The Room“, kurio „blogumas“ įkvėpė žinoma Holivudo aktorių James Franco sukurti pseudodokumentikos žanro komediją „The Disaster Artist“ apie filmo „The Room“ kūrimo užkulisius.

Turbūt mažai kūrėjų imasi darbų, norėdami sukurti kažką labai blogo. Ar tai būtų filmas, ar spektaklis, ar muzikos kūrinys… Tačiau INSITI Artistų Namų kino studijos mokytojas Pijus Mickus mano, jog blogo filmo kūrimas yra viena iš geriausių ir prasmingiausių patirčių jaunam (ir ne tik) kūrėjui.

„Kalbant apie kiną, visiems, norintiems kurti filmus, nuoširdžiai rekomenduočiau specialiai sukurti bent vieną blogą filmą. Mano manymu, tai yra vienas iš geriausių būdų tobulėti“ – mintimis dalijasi režisierius Pijus Mickus.

Pijus Mickus | INSITI foto archyvas

Toliau jis aiškina, jog prasto rezultato kūrimas yra naudingas dėl keleto pagrindinių priežasčių:

👉 Visų pirma, tai panaikina bet kokią įtampą ar stresą dėl noro kažkam įtikti ar atitikti aukštus kokybės standartus. Psichologiškai kūrėjui tampa daug lengviau imtis iniciatyvos ir kažką aplamai pradėti, žinant, jog niekas jo nevaržo ir blogas rezultatas jo nė kiek nebaugina.

👉 Antra, tokia kūryba suteikia daug džiaugsmo, kadangi procesas dažniausiai būna juokingas ir kupinas netikėtumų. Siekiant sukurti blogą rezultatą, kūrėjai dažniausiai itin daug eksperimentuoja ir tokiu būdu atranda virtinę išradingų ir emociškai paveikių sprendimų, kurie ne tik patį kūrybos procesą padaro daug įdomesnį, bet ir „savo kailiu“ leidžia patirti kur kas daugiau įvairovės nei tik mokantis ir taikant vieną „teisingą“ bei įprastą sprendimą tam tikram tikslui įgyvendinti.

👉 Trečia, sąmoningas siekis sukurti kažką „blogo“, „klaidingo“ ar „nestandartiško“ geriau nei bet kas kitas moko „gero“, „teisingo“, „standartiško“. Kūrėjas, siekdamas specialiai padaryti „klaidą“, turi išsiaiškinti ir suprasti, kas yra „teisinga“ ir tuomet tą taisyklę sulaužyti. Tokiu būdu vyksta dvigubai spartesnis (ir smagesnis) mokymosi procesas.

Blogo filmo kūrimo bei kitų mokymosi ir tobulėjimo strategijų INSITI Artistų Namuose moko kino režisierius Pijus Mickus.

Kino gamybos pamokos vaikams, jaunimui ir suaugusiems.

INSITI – procesas, kuris atveria duris…

Nuotraukos

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >