Šokti ar nešokti?

2022 Sausio 03

#Šokis

Šokis ir žmogus pažįstami jau senai. Labai senai. Labai…

🤔 Įdomu, kaip atrodė pirmasis šokis… Turbūt tiksliau, pirmasis šokio judesys. Pirmasis suvokimas, kad galima šokti. Pirmas klausimas – o kam? Įdomu, koks buvo pirmasis atsakymas (jeigu toks buvo). Galbūt tai buvo jausmas…

Gintarė Sabukaitė | INSITI foto archyvas

Nuo ritualų dievams, istorijų pasakojimų, reikšmingų gyvenimo įvykių minėjimų, socialinių ryšių formavimo, gydymo praktikų, meilės išraiškų, mistinio pasaulio paieškų iki pramoginių renginių, pozityvaus bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimo, asmenybės formavimo, emocinio žodyno vystymo, fizinių ir psichologinių žmogaus ribų ieškojimo… Dabar mes turime daug atsakymų bei paaiškinimų reiškiniui, kuris, atrodytų, jog žmogaus išgyvenimui nėra būtinas, tačiau gyvenimui – itin svarbus.

INSITI šokių studijos nariai, po varžybų kalėdiniame renginyje dalijasi savo mintimis:

💭 „Šoku todėl, kad per šokį galima išlieti savo emocijas ir perteikti jas judesiais. Taip pat, šokant yra labai įdomu bandyti leisti muzikai tave valdyti“ – kalba Vilius Sungaila.

Vilius Sungaila | INSITI foto archyvas

💭 „Aš šoku, nes mano gyvenimas būtų tuščias ir neįdomus be šokio. Šokis man padeda kūno kalba išreikšti emocijas, jausmus ir atrasti save“ – Urtė Stefanovičiūtė.

Urtė Stefanovičiūtė | INSITI foto archyvas

💭 „Šokis man kaip laimė, kuri išlaisvina sielą, suteikia jai laisvę, laisvę džiaugtis, perteikti bei reikšti emocijas, leidžia jai atsigauti ir augti“ – mintimis dalijasi Simona Einorytė.

Simona Einorytė | INSITI foto archyvas

Turbūt kiekvienas žmogus su šokiu užmezga savitą santykį (ir galbūt jis nuolat kinta), tačiau mus visus vienija gebėjimas jausti. Jausti muzikos garsus, jausti garsų vibracijas, jausti ryšį tarp garso ir judesio bei vertinti ir puoselėti šią patirtį.

💭 „Esu pilnai įsitikinusi, jog pasaulyje nėra tokio žmogaus (neskaitant atvejų su tam tikromis negaliomis), kuris per visą gyvenimą nėra koja mušęs muzikos ritmo. Juk tai – irgi šokis“ – mąsto trenerė Indrė Mickus.

Indrė Mickus | INSITI foto archyvas

Jeigu tai tiesa, klausimas „šokti ar nešokti?“ tampa beprasmiškas. Pasirinkimo čia nėra. Yra tik klausimas – kaip šokti?

INSITI šokių studijoje tiek jaunimas, tiek suaugusieji, tiek kartu, tiek atskirai – mes visi ieškome atsakymų į būtent šį klausimą. Žemiau dalijamės ieškojimo akimirkomis iš 2021 metų šokių studijos kalėdinio renginio!

🙏 Nuotraukų autorius – Karlas Ramusis!

👉 INSITI Artistų Namai – procesas, kuris atveria duris…

Nuotraukos

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >