Gyvi tekstai

2023 Lapkričio 07

#Teatras

📖 Spalio 30 dieną INSITI teatro trupės aktoriai lankėsi A.Mickevičiaus vaikų bibliotekos garso įrašų studijoje su tikslu nuspalvinti įvairius grožinės literatūros tekstus emocijomis.

Edukatorės Daivos Sviklaitės ir kūrybos laboratorijos vadovo Ugnio Raugalo iniciatyva organizuojama edukacija 5-8 klasių mokiniams apie jausmų svarbą jau netrukus pasieks programos dalyvius bei klausytojus A. Mickevičiaus vaikų bibliotekoje. 

Daiva Sviklaitė, Ugnius Raugalas, Indrė Mickus, INSITI tetro trupė | INSITI foto archyvas

Šiame projekte režisierei Indrei Mickus buvo pavesta užduotis paruošti jaunuosius aktorius tekstų skaitymui, suteikiant turiniui emocinį gylį. 

Keletą savaičių individualiuose susitikimuose režisierė su aktoriais analizavo jautraus, atsakingo, įdomaus ir prasmingo tekstų skaitymo svarbą, siekiant ne tik padidinti klausytojų įsitraukimą į istoriją, bet ir pačio aktoriaus gilesnį emocinį teksto suvokimą. 

Režisierės Indrės Mickus vedami aktoriai kirčiavo tekstus, atliko artikuliacines kalbos ir balso intonacijų užduotis, nagrinėjo istorijas bei atliko emocinius būsenų valdymo pratimus. 

Atvykus į garso įrašų studiją aktoriai visi kartu susėdo prie apskrito stalo, atliko balso šildymo, raiškos bei amplitudės praplėtimo pratimus ir padrąsinę vieni kitus, pasinėrė į istorijas.

Pijus Kaklauskas | INSITI foto archyvas

Režisierės patirtis edukacinėje jaunimo vaidybos programoje sako, kad nėra taip paprasta skaityti tekstą. Susiduriama su daugybe spragų, tokių kaip artikuliacijos nebuvimas, teksto nesuvokimas, minties nutrūkimas, emocijos nejautimas, balso įtampa, viešosios erdvės baimės atsiradimas, trūkumas žinių, kaip sau padėti. Tačiau įdedant pakankamai noro, pastangų ir užsispyrimo, skaitymas ar viešas kalbėjimas gali tapti dideliu džiaugsmu tiek kalbėtojui tiek klausytojui.

Režisierė Indrė Mickus džiaugiasi, jog iš mokinių lūpų dažnai išgirsta, jog teatras į gyvenimus jiems atneša daug prasmės bei puikių rezultatų. Ne sykį jaunieji aktoriai yra pasipasakoję, kaip po vaidybinių užsiėmimų jiems darosi lengviau mokykloje literatūros pamokose bei pristatant projektus ar kalbant viešai.

Tekstus įgarsino: Adrija Janickaitė, Aida Masiulionytė, Deivė Mankauskaitė, Eimantė Ališauskaitė, Evelina Gegeckaitė, Greta Rašytinytė, Pijus Kaklauskas, Ugnė Klybė, Ieva Vosyliūtė.

Vaikų edukacijos A.Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje:
https://amb.lt/lt/veiklos/edukacijos-ekskursijos-mokymai/vaiku-edukacijos/191

Kūrybos laboratorija A.Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje:
https://amb.lt/lt/veiklos/edukacijos-ekskursijos-mokymai/kurybos-laboratorija/1235 

Nuotraukos

Keliauti į viršųSenesnis įrašas >