Keisti save

2023 Gruodžio 19

#Teatras

🤔 Retai susimąstome, kad nuolat keičiamės... Kaip…? Kodėl…?

Aida Masiulionytė | Spektaklis „Voratinklis” | INSITI foto archyvas

💡 Mokslininkai nustatė, jog apie 330 milijardų žmogaus kūno ląstelių atsinaujina kiekvieną dieną. Tai sudaro apie 1 procentą visų mūsų kūno ląstelių. Vadinasi, vidutiniškai kas 100 dienų kiekvienas iš mūsų atsinaujiname pilnai – esame naujas žmogus.

😮 Nors tokie biologiniai faktai skamba įspūdingai ir priverčia susimąstyti, visgi, dauguma, ko gero, sutiktų, jog nuolatinis ląstelių atsinaujinimas, nėra vienintelė ir pagrindinė žmogaus kaitos priežastis. Egzistuoja daug sunkiau pamatuojami ir įvardijami reiškiniai, kurie lemia, jog mes, žmonės, laikui bėgant tampame kitokie. Dažnai tik žvelgiant atgal į praeitį gebame suprasti ir aiškiau įvardinti reikšmingas situacijas ar įvykius lėmusius mūsų asmenybės formavimosi vieną ar kitą trajektoriją.

Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

🗓️ Gruodžio 16-17 d. INSITI Artistų Namai, teatro ir kino mokykla Vilniuje, organizavo kasmetinį šventinį renginį – „Teatro savaitgalis“. Per dvi dienas programoje dalyvavo apie 250 žmonių. Menų Spaustuvės scenoje žiūrovai išvydo režisierės Indrės Mickus spektaklį „Voratinklis“, o Meno Forto teatre vyko vaidybos seminarai su žinomais Lietuvos aktoriais Gabriele Malinauskaite ir Martynu Nedzinsku.

Adrija Janickaitė, Eimantė AliÅ¡auskaitė | Spektaklis „Voratinklis” | INSITI foto archyvas

🎭 Nuo pat pirmųjų spektaklio akimirkų tiek aktoriai, tiek žiūrovai buvo pakviesti į akistatą su savimi. Jautrios „Voratinklio“ scenos, personažų išgyvenimai bei nepaprastas tikrumas, gimstantis kai aktoriai tampa ne teksto sakytojais ar veiksmo darytojais, bet jausmais, kuriuose kiekvienas žmogus gali rasti, išvysti bei įvertinti save – visa tai – proga patirti, atsinaujinti, keistis.

Gabrielė Malinauskaitė | Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

🦵 Vaidybos seminarų metu INSITI nariai buvo pakviesti išeiti iš savo komforto zonų. Aktorė Gabrielė Malinauskaitė akcentavo, jog vaidyba – tai nėra maivymasis ar darymo imitavimas. Priešingai – tai pats tikriausias darymas. Vienas po kito sekę užduotys ir pratimai, mokė jaunuosius kūrėjus, kaip atsipalaiduoti ir nugalėti baimes, kaip sujungti vaizduotę su realybe, kaip pasirodyme sukurti įtikinamą lokaciją ir atmosferą.

Beatričė Jackutė, Martynas Nedzinskas | Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

🫴 Tuo tarpu Martynas Nedzinskas praktinių pratimų pagalba analizavo dažniausiai pasitaikančias dramaturgijos struktūras, spontaniškumo bei improvizacijos subtilybes, koncentracijos bei dėmesio valdymo technikas. „Aktorius vienu metu turi gebėti galvoti bent apie 7 skirtingus dalykus“ – kalbant apie profesionalaus aktoriaus gebėjimus teigė Martynas. Baigiantis seminarams abu aktoriai noriai dalijosi atsakymais į dalyvių klausimus apie aktoriaus profesijos džiaugsmus ir iššūkius bei asmenines patirtis.

Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

☑️ Jau antrus metus INSITI Artistų Namų mokyklos organizuojamas „Teatro savaitgalis“ dalyviams tapo išskirtine proga keisti save. Keisti save sąmoningai, atsakingai, prasmingai.

📷 Dalijamės akimirkomes iš renginio!

INSITI Artistų Namai – čia mes kuriame…

Nuotraukos

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >