Gero filmo receptas

2023 Spalio 13

#Kinas

🍿 Prisimink tą kartą, kai sėdėjai tamsiame kino teatre su spragėsiais rankoje, kupinas nekantrumo pasinerti į dar neatrastą pasaulį. Šviesos išsijungia, ekranas atgyja. Tavo širdis plaka greičiau…

🤔 Ar kada nors savęs paklausei, ko reikia nepakartojamiems įspūdžiams ekrane sukurti? Kas lemia, jog vieni filmai įsimena visam gyvenimui, o kitų neprisimename jau kitą dieną? Apie ką būtina pagalvoti, norint sukurti savo šedevrą?

🎬 Pateikiame 10 svarbiausių gero filmo ingredientų!

Įtraukianti istorija. Kiekvieno puikaus filmo pagrindas – istorija, kuri nepalieka abejingų. Ji turi būti aktuali, originali, kupina konfliktų, netikėtumų, emocijų, pokyčių. Geros istorijos vienu metu primena mūsų kasdienybę, tačiau tuo pačiu nukelia į situacijas, kurių net sapnuose retai pasitaiko.

Whiplash 2014 | Damien Chazelle

Talentingi aktoriai. Aktoriai, kurie atgaivina personažus, leidžia pajusti jų džiaugsmą, liūdesį ir viską tarp jų yra tarsi žiūrovo raktas istorijai atrakinti. Prasta vaidyba gali sužlugdyti net pačią geriausią istoriją.

Sumani režisūra. Filmas be režisieriaus, kaip laivas be kapitono – jis neturi aiškios krypties. Vieną akimirką plaukia į šiaurę, kitą į pietus; kartais stovi vietoje, o kartais, išvis, skęsta. Patyręs režisierius geba ne tik leistis į audringą jūrą, bet ir pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Joker 2019 | Todd Phillips

Išskirtinė kinematografija. Tai viskas, ką ir kaip mato filmavimo kameros objektyvas. Kartais užtenka kamerą nuimti nuo stovo ir padėti ant žemės, kad filmuojamas kadras įgytų visai kitą emocinį krūvį. O kartais prireikia kamerą „išmesti“ iš sraigtasparnio ir panardinti po vandeniu, kad būtų galima perteikti tai, ką mato paukščiai ir ką jaučia žuvys.

Jaudinantis garso takelis. Nuo kokybiškų bei išraiškingų personažo žingsniavimo garsų iki magiškų muzikinių skambesių, kurie sugraudina net rimčiausius žiūrovus, garso takelis filmui, kaip deguonis kiekvienam žemės gyventojui. Dažnai sakoma, jog geras garso takelis yra daug svarbiau už gerą vaizdą!

Rocketman 2019 | Dexter Fletcher

Nematomas montažas. Sakoma, jog geriausias montažas tas – kurio niekas nepastebi. Veiksmo matymas iš skirtingų pusių, šokinėjimas tarp skirtingų lokacijų bei skirtingų laikų skamba tarsi super galios. Juk realybėje žmonės viską mato tik pro savo akis, iš vienos vietos į kitą automobiliais ar kitomis priemonėmis nusigauna palengva, o apie keliavimą laiku išvis gali tik pasvajoti. Geras montažo režisierius sugeba kadrus jungti, taip, kad apie tai žiūrovai net nesusimąstytų.

Stulbinantys specialieji efektai. Šių laikų technologijos nesunkiai leidžia išvysti bei patirti, tai, su kuo realiame gyvenime susiduria (kartais tik sapnuose) vienetai. Sprogimai, monstrai, antgamtinės galios, haliucinacijos, mikro bei makro pasauliai… Laiku ir vietoje panaudoti kokybiški specialieji efektai, gali palikti neišdildomų įspūdžių!

Deadpool 2016 | Tim Miller

Unikalios lokacijos. Kiekvienos filmavimo vietos pasirinkimas gali turėti milžinišką poveikį filmo istorijai, jos autentiškumo perteikimui bei išskirtinės atmosferos sukūrimui. Ypatingos lokacijos verčia mus ir kasdienybėje jaustis ypatingai – norime nusifotografuoti arba kitiems papasakoti kur buvome, ką matėme ir kaip jautėmės. Filmai ne išimtis.

Scenarijaus tobulumas. Gerai sutvertas scenarijus, su apgalvotu dialogu, jaudinančia įvykių eiga bei užkoduotais simboliais, metaforomis ir sąsajomis yra tarsi labirintas ar dėlionė, kuri skatina žiūrovo smalsumą ir įsitraukimą bei motyvuoja aktyviai dalyvauti filmo analizės žaidime. Geri scenarijai dažnai būna ne per daug sudėtingi ir ne per daug nuspėjami, kad žiūrovai išlaikytų dėmesį viso filmo metu bei sugebėtų suprasti eigoje užkoduotas prasmes.

Beasts of No Nation 2015 | Cary Joji Fukunaga

Stiprus emocinis ryšys. Nors filmais mėgautis galima ir intelekto pagalba, visgi, filmai, kuriuos norisi žiūrėti ne vieną sykį užmezga ryšį su žiūrovais emociniame lygmenyje. Geruose filmuose akcentas dažniausiai dedamas ne ant pačio įvykio, bet ant emocinio to įvykio poveikio personažui. Svarbu ne kas įvyko, bet kaip tas įvykis privertė jaustis filmo herojų ir tuo pačiu filmo žiūrovą.

🍲 Taigi jeigu svajojate pagaminti savo nepakartojamą audiovizualinį patiekalą, tai nepamirškite įtraukiančios istorijos, talentingų aktorių, sumanios režisūros, išskirtinės kinematografijos, jaudinančio garso takelio, nematomo montažo, stulbinančių specialiųjų efektų, unikalių lokacijų, tobulo scenarijaus bei stipraus emocinio ryšio su žiūrovais! Tinkamai suderinę šiuos ingredientus, dėl patiekalo galite būti tikri – visi norės pakartoti!

Iron Man 2 2010 | Jon Favreau

🙃 Na, o jeigu jaučiate, kad kūrybiniame kelyje praverstų šiek tiek pagalbos – apsilankykite teatro ir kino mokykloje INSITI Artistų Namai. Čia mes kuriame…

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >