Spektaklis "Mūsų kiemo pasaka"

2021 Spalio 28

#Teatras

🍦 Spalio 9 d. Menų spaustuvėje buvo galima išvysti nuotaikingą ir kupiną veiksmo rež. Indrės Mickus (Pivoraitė) spektaklį „Mūsų kiemo pasaka” (Pagal I. Strelkova pjesę).

Laisvo laiko leidimas kieme nėra toks jau lengvas reikalas. Ypač stengiantis sukurti nuostabų vaidinimą. „Mūsų kiemo pasaka” – tai spektaklis apie spektaklį, kurio metu, personažai nuotaikingai primena žiūrovams, ką reiškia būti vaiku, kokios taisyklės galioja kieme, kokie iššūkiai, problemos bei sprendimai slypi už siekio kartu su kiemo draugais įdomiai praleisti laiką. Vieni nori sukurti gerą vaidinimą ir didžiuotis savo pasiekimais, kiti, žinoma, laiko šį užsiėmimą nuobodžiu ir visaip stengiasi sugadinti kuriamą pasaką, dar kiti tiesiog sėdi įbedę akis į telefonus ir ištisai brauko jų stiklus, mat jų užsiėmimai kur kas geresni. Vyksta linksmas, energingas bei grakštus jaunųjų aktorių žaidimas, kuriame jaučiamas azartas, konkurencija bei nuoširdus tikėjimas užsibrėžto tikslo svarba. Vaidinime vyrauja Pelenės istorijos motyvai, kurie, gretinami su šiuolaikinių vaikų įpročiais bei pasaulėjauta, sukuria ironišką santykį tarp dabarties ir praeities kartų bei retoriškai kelia klausimus apie vaikystės laikotarpio ypatumus.

Iš kairės: Saulė Juzikytė, Augustė Pavilonytė | INSITI foto archyvas

Spektaklyje jaunieji aktoriai naudoja daugybę rekvizitų, kurių dėka tiek personažai tiek žiūrovai nepaliaujamai stebinami ir vis iš naujo įtraukiami į kuriamo vaidinimo permainingą siužetinę liniją, o pasirodymo pabaigoje naudojama muzika itin džiaugsmingai į veiksmą įtraukia ir žiūrovus, paskatindama visus bent trumpam prisiminti, ką reiškia būti vaiku.

Rež. Indrė Mickus džiaugiasi šiame spektaklyje sėkmingai įgyvendinusi su jaunaisiais aktoriais pamokų metu išsikeltus tikslus: aiški kalba, išraiškingas personažas, veiksmo valdymas, energijos skleidimas, siužetinės linijos vedimas.

Vaidino INSITI Artistų Namų aktoriai: Gabija Rimydytė, Mykolas Vanagas, Guoda Šklenskaitė, Aistė Savickaitė, Eligija Mozūraitytė, Bernadeta Eidėnaitė, Jurgis Liūga, Rapolas Ručinskas, Izabelė Nedzveckaitė, Augustė Pavilonytė, Adrija Janickaitė, Milda Vilkinytė, Saulė Juzikytė, Agnieša Garifovaitė.

INSITI Artistų Namai – vaidybos pamokos vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Procesas, kuris atveria duris…

Nuotraukos

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >