Esamasis laikas

2022 Balandžio 27

#Teatras

🕒 Dažnai žinome, ką veiksime už poros valandų, vakare, rytoj, po savaitės ar metų, tačiau ne taip dažnai žinome ar atkreipiame dėmesį į tai, ką ir kaip darome būtent šią akimirką, būtent dabar. Gyvename svajonėmis, viltimis, tikėjimu, kad ateityje jausimės pilnavertiškai – taip, kaip norime ir suplanavome, tačiau iš akiračio paleidžiame pačią didžiausią gyvenimo dovaną – esamąjį laiką.

„Mes visuomet ruošiamės gyventi, bet niekada iš tiesų negyvename“ yra pasakęs rašytojas R. W. Emersonas.

Ugnė Andziulytė, Indrė Mickus | INSITI foto archyvas

Patarimų, metodikų, teorijų ir praktikų, kaip „sugauti” dabartį, atrodytų, netrūkstą: vieni praktikuoja meditaciją ar dėmesio valdymo pratimus, kiti pasineria į ekstremalias veiklas, kurios paaštrina pojūčius, treti retkarčiais sau įsižnybia, o dar kiti atranda esamojo laiko būseną vaidyboje.

INSITI teatro studija Vilniuje vienija tiek jaunus, tiek vyresnius, tiek pradedančiuosius tiek patyrusius aktorius, kuriems kiekviena vaidybos pamoka, kiekvienas seminaras, kiekviena spektaklio repeticija bei premjera – tai pati gryniausia akistata su esamuoju laiku.

„Scenoje laikas pasirodo visu savo grožiu. Jis tampa vienu svarbiausių ir labiausiai juntamų aktoriaus įrankių“ – įžvalgomis dalijasi mokytoja ir režisierė Indrė Mickus.

Augustė Kripaitė | INSITI foto archyvas

Ar sėkmingai spektaklyje pasirodys aktorius priklauso nuo daugelio sudedamųjų dalių, tačiau kiekvienas, bent sykį užlipęs ant scenos, žino, jog ten visuomet ištikimai laukia viskam pasiruošęs, jaudinantis, suteikiantis jėgų ir praskaidrinantis mintis draugas, mokytojas, o kartais ir priešas – esamasis laikas.

INSITI Artistų Namai – procesas, kuris atveria duris…

Nuotraukos

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >