Įkvepiantis teatro savaitgalis

2022 Gruodžio 23

#Teatras

✨ Net 8 seminarai ir 2 spektakliai!

Šventiškas gruodžio 17-18 d. savaitgalis subūrė virš 100 INSITI Artistų Namų teatro bei kino mokyklos aktorių! Savo žiniomis bei patirtimi programos metu dalijosi teatro bei kino sričių atstovai: režisierė bei aktorė Indrė Mickus, aktorius bei režisierius Ramūnas Cicėnas, aktorė Aistė Diržiūtė, režisierius Pijus Mickus bei aktorė Vilma Okaitė, o įkvepiančio savaitgalio akcentais tapo Indrės Mickus režisuoti spektakliai „Voratinklis” ir „Ieškomi”.


👉 ŠEŠTADIENIS

Indrė Mickus | Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

Vos tik išaušus šeštadienio rytui aktorinio meistriškumo seminare Indrė Mickus kartu su jauniausiais INSITI aktoriais nėrė į imitacijos gebėjimų ugdymo, vaizduotės lavinimo bei dėmesio valdymo pratimus. Nors iš pradžių užduotys kai kuriems dalyviams pasirodė gana sudėtingos ar neįprastos, tačiau netrukus buvo galima išvysti vieningą atvirų, jautrių bei smalsių dalyvių komandą, besidžiaugiančią įdomiais atradimais bei sėkmingais kūrybiniais rezultatais.

Aistė Diržiūtė | Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

Iš karto po to sekė vaidybos ypatumų seminaras su aktore Aiste Diržiūte, kurio metu daugumai iššūkiu tapo užduotis – „nevaidinti”. Atliekant įvairius pratimus ir kūrybines užduotis Aistė dažnai akcentavo tikrumo suvokimo, pajutimo bei perteikimo svarbą aktorių profesijoje. Iš pirmo žvilgsnio paprasta užduotis elgtis ir reaguoti natūraliai bei spontaniškai pasirodė kur kas sudėtingesnė nei dauguma manė, tačiau procese buvo galima išvysti ir labai įtikinamų „nevaidinimo” akimirkų!

Ramūnas Cicėnas | Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

Po pietų vyko nuotaikingi improvizacijos užsiėmimai su aktoriumi bei režisieriumi Ramūnu Cicėnu. Dalyviai seminaro metu buvo skatinami būti visuomet pasiruošę ir reaguoti greitai, kadangi improvizacijos mene laiko viską apsvarstyti, įvertinti ir pasirinkti tinkamiausią „ėjimą” tiesiog nėra. Ramūnas skatino dalyvius nebijoti klaidų, imtis iniciatyvos, reaguoti spontaniškai bei akcentavo, jog žiūrovui yra gerai, kai aktoriui blogai!

Ugnė Klybė, Ugnė Andziulytė | Spektaklis „Voratinklis” | INSITI foto archyvas

Atėjus vakarui INSITI narius Meno Forto teatre subūrė debiutinis režisierės Indrės Mickus 2016 metais pastatytas ir iki šiol labai mylimas spektaklis „Voratinklis”. Spektaklio metu buvo galima išvysti be galo jautrias ir nuoširdžias vaikų išgyvenimų istorijas, kurios įvairaus amžiaus žiūrovus skatina į tarpusavio santykius, jausmus, poelgius ir jų pasekmes (pa)žiūrėti įdėmiau, atsakingiau, nuoširdžiau…

👉 SEKMADIENIS

Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

Sekmadienio dienos eigoje įkvepiančių, motyvuojančių bei auginančių susitikimų buvo dar daugiau! Rytas prasidėjo energingai su Indrės Mickus judesio išraiškos seminaru „become”, kuriame seminaro dalyviai buvo skatinami išlaisvinti fizinius kūno gebėjimus ir juos išraiškingai naudoti kuriamose istorijose.

Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

Vėliau sekė improvizacijos iššūkiai vyresniems dalyviams seminare su Ramūnu Cicėnu. Pratimai leido suprasti, jog improvizacijos sritis reikalauja daug išlieto prakaito treniruojantis tiek individualiai tiek komandose siekiant žiūrovams sukurti įsimintiną reginį.

Vilma Okaitė | Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

Iškart po to aktorė Vilma Okaitė dirbo su INSITI Artistų Namų aktoriais lavindama emocinių asocijacijų kūrimo bei veiksmo ir žodžių derinimo gebėjimus. Atliekami vaidybiniai pratimai leido suvokti, jog dažnai aktorius turi labai tiksliai apgalvoti ir pasirinkti kokią informaciją perteikti žodžiais, o kokią veiksmais, siekiant išlaikyti maksimalų žiūrovų dėmesį, tuo pačiu metu perteikiant vaidinimo esmę.

Teatro savaitgalis | INSITI foto archyvas

Antroje dienos pusėje įvyko paskutinis savaitgalio seminaras, kurį vedė kino režisierius Pijus Mickus. Taikydamas interaktyvius pavyzdžius, Pijus siekė itin aiškiai bei įsimintinai pateikti režisieriaus profesijos bei istorijų kūrimo ypatumus. Dalyviai turėjo progą ne tik vienu metu patys dalyvauti ir analizuoti, kaip prieš juos gimsta drama, auga įtampa, skleidžiasi emocijos, bet ir patys tapti gyvos istorijos dalimi.

Gabrielė Baubaitė, Kristupas Kazanavičius | Spektaklis „Ieškomi” | INSITI foto archyvas

Nuostabaus savaitgalio kulminacija tapo rež. Indrės Mickus spektaklis „Ieškomi” pagal Netflix serialą The End of the Fucking World. Spektaklyje vaidino patyrę ir talentingi ilgamečiai INSITI Artistų Namų aktoriai Kristupas Kazanavičius ir Gabrielė Baubaitė, kurie jautriai ir spalvingai įkūnijo pagrindinius spektaklio personažus – Deividą ir Alisą. Net 50 minučių trunkantis spektaklis, kupinas ramybės ir chaoso, meilės ir pykčio, džiaugsmo ir ašarų nepaliko abejingų ir buvo palydėtas stovinčios publikos ovacijomis.

🙏 Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šio įkvepiančio savaitgalio ir nekantriai laukiame sekančių susitikimų INSITI Artistų Namų teatro ir kino mokyklos kūrybinėje veikloje!

Nuotraukos

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >