Aktoriaus duona

2022 Balandžio 03

#Teatras

🎭 „Jeigu moki dainuoti – gerai, jeigu moki groti instrumentu – gerai, jeigu padarai prisitraukimą – gerai...“ – vardindamas savybes, kurios praverčia aktoriaus profesijoje sekmadienį vykusiame seminare dėstė aktorius, laidų vedėjas, įgarsintojas Džiugas Siaurusaitis.

Džiugas Siaurusaitis | INSITI foto archyvas

Atskubėjęs į seminarą per „prailgintą pietų pertrauką“ vidury serialo „Rimti reikalai“ (rež. Džiugas Siaurusaitis) filmavimo, aktorius atvirai ir nuotaikingai dalijosi savo patirtimi bei žiniomis su įvairaus amžiaus bei patirties klausytojais, besidominčiais vaidybos menu. Vos tik pradėjus pasakoti, kas lėmė Lietuvoje žinomo aktoriaus sprendimą pasirinkti būtent šią profesiją, iš auditorijos pasigirdo klausimai, kurie iki pat seminaro pabaigos leido išgirsti Džiugo asmenine patirtimi paremtus atsakymus apie aktoriaus kasdienybę, šios profesijos džiaugsmus ir sunkumus.

Pasakodamas, kaip sykį vidury spektaklio užmigo grimo kambaryje, kodėl mielai režisuoja serialus, tačiau spektaklio režisuoti nenorėtų, kaip nugalėti scenos baimę, ką daryti, jeigu spektaklio metu pasimiršta tekstas, kaip vaidinamos meilės scenos ir apie kitus aktoriaus gyvenimo ypatumus, Džiugas itin aiškiai, linksmai ir įtraukiančiai „nupiešė“ aktoriaus kasdienybę Lietuvos televizijos, teatro bei kino filmų kontekste bei pabrėžė, kad su profesionalais ar šių sričių patirties turinčiais žmonėmis dirbti yra lengviau.

🇺🇦 Siekiant prisidėti prie pagalbos nuo karo nukentėjusiems Ukrainos gyventojams, visos šio seminaro metu surinktos lėšos Džiugo Siaurusaičio, INSITI Artistų Namų bei seminaro dalyvių dėka bus skirtos Ukrainos vaikų ugdymui.

Teatro studija ir kino studija Vilniuje kviečia prisijungti prie vaidybos pamokų vaikus, jaunimą ir suaugusius, norinčius išbandyti jėgas ir tobulėti šioje išskirtinėje srityje bei vaidinti spektakliuose ir filmuose. Nauji nariai priimami kiekvienų metų rugsėjo ir sausio mėnesiais.

INSITI Artistų Namai – procesas, kuris atveria duris…

Nuotraukos

< Naujesnis įrašasKeliauti į viršųSenesnis įrašas >